Ściągnij filmy     O co chodzi?     Wystartowaliśmy
Hemp Gru

Tematy

Zamknij
X
Generalnie jestem przeciwny legalnym haraczom. Czyli ZAiKS, ZUS, PZPN. I tak dalej.

Dzień dobry, Robert Darkowski, zespół HempGru. Chciałem się dowiedzieć czy jakieś pieniążki w ogóle na koncie moim jako Robert Darkowski, coś widnieje i czy warto przychodzić po to? Dzień dobry, to dziś już nie uzyskamy informacji żadnej, tak? Dobra, dziękuję serdecznie, do usłyszenia, do jutra. Jutro.

Ja z muzyki nie żyję, wspiera to moją kieszeń na pewno, jak jeżdżę na koncerty i tak dalej, ale nie jest to moje źródło główne utrzymania.

Nie mam jakiegoś nowego projektu, który byłby rewolucyjny a propos tych zagadnień, jednak robię muzykę dla ludzi. I im większa grupa ludzi mnie słyszy tym lepiej.

A czy ja mam odpowiednie pieniądza za to, to już jest jakby kwestia drugoplanowa, bo nie to jest istotne w całym tworzeniu muzyki dla mnie.

Sprzedajesz płytę, możesz na tym zarobić w zależności od tego, ile ich sprzedasz, tak? Tak samo grasz koncerty, często za honorarium. A jak chcesz, to grasz charytatywnie.

Kiedyś nie zarabialiśmy praktycznie wcale na muzyce. No dzisiaj, dziś jakieś pieniądze wpadają, ale nie kontynuuję przygody z robieniem rapu dla pieniędzy. I tyle.

Niektórzy zawodnicy, którzy grają wiele koncertów, wydają dużo płyt grają solo powiedzmy i mają kilku hypemanów czy didżeja, to wiadomo, że mają ciekawszą sytuację finansową.

Ja generalnie do końca nie łapię się w tych całych rozliczeniach wewnętrznych. Zaglądam tam raz na jakiś naprawdę czas i tyle. Nie wiem, co jest za co i tak dalej. Mogą tam przerabiać nas jak chcą. W ZAiKSie i w publishingu.

Wiem ile sprzedałem płyt i jak mam się rozliczyć z wydawcą tak naprawdę. I tyle, i na tym bazuję.

Dla mnie niech każdy zarabia jak najwięcej. Tylko... Tylko niech nie będzie to związane z tym, że ja tracę.
Hemp
Gru
zobacz wywiad
pobierz wideo

Więcej wywiadów (o czym?)